Bambaşka Bir Video Deneyimi: DJI Osmo Plus

0
1738
osmo plus - herigo

Aksiyon kameraları her türlü aktivitede hareketli olarak çekim yapabilmenize olanak verirler. Piyasada birbirinden farklı özellikleri bulunan pek çok aksiyon kamerası görmek mümkün. Ancak DJI Osmo Plus farklı yapısı ve özellikleriyle bambaşka bir yerde duruyor.

Seyahat Çantanızın Olmazsa Olmazı

DJI Osmo Plus hareketli çekim yaparken titremeyi tamamen önleyerek çok daha net, kaliteli ve profesyonel video çekmenize imkân sağlar. Bu anlamda seyahatlerinizde gezip gördüğünüz şehirlerin nefes kesici güzelliğini bir belgesel profesyonelliğinde kaydedebilirsiniz. DJI Osmo Plus hareket edebilen gimbal’ıyla aşağı yukarı ve sağa sola hareket ederek kolaylıkla çekim yapar. Ayrıca panaroma çekim özelliğiyle cihazı başınızın üzerinde tutarak 360 derece panaromik görüntüler elde edebilirsiniz. Bu seyahatlerinize yeni bir boyut getirecek. Tabii bu özelliği yaşadığınız şehrin güzelliklerini keşfetmek ve paylaşmak için de kullanabilirsiniz.

Tam Bir Vlog Ustası

DJI Osmo Plus titreşimsiz bir çekim deneyimi sunuyor demiştik. Elde ağırlık yapmadan, bir parçanız gibi kolayca taşıyabileceğiniz bu cihaz dış çekimler için özel tasarlanmış, titreşimsiz net görüntüler konusunda da oldukça iddialı. Zaten bu özelliğiyle Youtuber ve vloggerların da oldukça dikkatini çekiyor, çünkü DJI Osmo Plus’la kaliteli vlog çekmek hiç dert değil. DJI’ın  üç eksenli sarsıntı önleyici sistemi kameranızla tam entegre çalışır ve üç yönde oluşan hareketleri sıfırlayarak, elleriniz titrese bile hareketsiz görüntü kaydına devam eder. Bir de önceki modellerin aksine DJI Osmo Plus’ın dahili mikrofonu var, bu da onu tam bir vlog kamerası yapıyor.

DJI Osmo Plus ergonomik tasarımı ve özel olarak dizayn edilmiş tuş kontrol sistemiyle kolay kullanım sağlıyor. Bahsettiğimiz gibi seyahatler ve vlogların yanında hareketli sporlar, araç çekimleri ve çok daha fazlası için rahatlıkla tercih edilebilecek bir ürün. DJI Osmo Plus’ın en dikkat çeken özelliklerinden biri de cihaza telefonunuzu bağlayabilmeniz. Telefon için özel ve şık bir tasarımı olan bölümüne telefonu yerleştirerek kameranın çekimini izleyebilir, kamerayı da yine telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz. Bunu yapmak için de DJI GO uygulamasını indirmeniz yeterli. Böylelikle telefonunuz kamerayı da yönlendirebileceğiniz bir kumandaya dönüşecek.

Zamanı Kaydet ve Kendi Filmini Çek

DJI Osmo Plus’ın pek çok farklı çekim modu bulunuyor. Tek bir tuşla selfie moduna geçebileceğiniz gibi timelapse, hyperlapse gibi çekim modlarıyla zamanı da yakalayabilirsiniz. Üstelik bu çekim modlarında tripod kullanmanıza gerek yok. DJI Osmo Plus DJI GO uygulamasıyla birlikte kullanacağınız farklı çekim modlarıyla ister tripodla isterseniz de tripod kullanmadan farklı videolar kaydedebilirsiniz. Yani bu cihaz herhangi bir konuda çekilebilecek vlogların yanında özgün video ve kısa film çekimleri için de uygun. DJI Osmo Plus ile 4K video, 24/25/30/48/50/60/100 /120p’de Full HD videolar kaydedebilirsiniz. Ayrıca DJI Osmo Plus’ın 1080p’de zoom yapabilme özelliği bulunuyor. Böylelikle Full HD görüntüden taviz vermeden profesyonel çekimler yapabilirsiniz.

Gerisi sadece sizin hayal gücünüze ve yaratıcılığınıza kalıyor, DJI Osmo Plus üstüne düşeni fazlasıyla yerine getiriyor.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.