Ayın Gimbal İncelemesi: Gopro Karma Grip

0
2656

GoPro’nun görüntü alırken titreşimi en aza indiren ve farklı açılardan görüntü almamızı sağlayan gimbalı, GoPro Karma Grip adıyla piyasaya sürüldü. GoPro Hero 5 ve ek bir aparat kullanarak GoPro Hero 4 aksiyon kameralarıyla uyumlu olan bu sabitleyici görüntü sistemi ile ister seyahatlerde, isterseniz de sevdikleriniz ile vakit geçirirken, profesyonel, yüksek çözünürlükte, titreşimsiz ve farklı görüntüler alabilirsiniz. Ayrıca vücuda sabitlenip profesyonel videolar çekme imkanı sunan karma grip, vloggerlar, seyahat bloggerları ve gezginciler için biçilmiş bir kaftan gibi gözüküyor. Karma Grip aparatının fonksiyonel olan uzatma kablosu sayesinde çekim aparatı seyahat esnasında kaska bağlanabildiği gibi, kullandığınız sırt çantasına sabitleme imkanı da tanıyor.
GoPro Hero 5 ve ek aparat kullanılarak Hero 4’e uyumlu olan Karma Grip sabitleyicisi, üzerinden kamerayı çıkarmaya gerek kalmadan şarj edebilme özelliğine sahip. Ayrıca yine kamerayı sökmeden de çektiğiniz fotoğraf ve videoları, başka bir aygıta aktarım yapabiliyorsunuz.

Uzun Ömürlü Batarya

Alanın da en iyi vlog kamerası iddasıyla önce çıkan GoPro Karma Grip’in bataryası incelendiğinde ise, oldukça uzun ömürlü bir batarya ile karşılaşıyoruz. Buna göre pil, tam dolu pozisyonunda üzerinde kamerası takılı iken ortalama 2 saat kullanım imkanı tanıyor. Ayrıca Karma Grip batarya şarjı yapılırken, çift USB çıkışı bulunan şarj aleti GoPro Supercharger’ı kullanırsanız, Karma Grip’i % 70 daha hızlı şarj etme imkanına da kavuşmuş olursunuz.

Karma Drone Uyumlu Gimbal

GoPro Karma Grip kamera bağlanan bölümünün ise tutacağından kolayca sökülebilmesi sağlanmıştır. Tutacak kısmından ayrılabilen bu stabilizer ise Karma Drone ile uyumluluk sağlandığından, havadan titreşimsiz görüntü almak için de kullanılabilmesi, gimbal’ı farklı kılan özelliklerin başında yer alıyor. GoPro Karma Grip tasarımı ise oldukça basit bir kullanımı olması için dizayn edilmiştir. Böylelikle aparat üzerinde bulunan kolay erişilebilir tuşlar ile çekim yapılırken, mod değiştirebilme, kayıta girip, kaydı durdurma, kayda farklı özellikler ekleme ve açma kapama kolay bir şekilde yapılabiliyor.

Ergonomik Kullanımı ile Profesyonel Çekim Yapın

GoPro Karma Grip, 242 gram ve 149x109x83 mm ölçüleri ile kullanıcılarına oldukça ergonomik bir yapı sunuyor. Üzerine takacağınız GoPro Hero5 ve Hero4 kameralarınız ile sinema kalitesinde, titreşim olmadan, kolay kullanımı ile net videolar çekebileceğiniz profesyonel bir gimbal olarak karşımıza geliyor. Doğa yürüyüşleri yapan, mekan tanıtımında bulunan gezgincilerin, bloggerların ve ürün tanıtımı yapan vloggerların elinden düşüremeyeceği bir cihaz olan GoPro Karma Grip kutu içeriğinde, stabilizer, USB Type C kablo, Hero 5 aksiyon kamera ile uyumlu Karma Grip çerçeve ve karma sabitleme halkası ile birlikte geliyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.