2017’nin En İyi Drone’la Çekilmiş Fotoğrafları Seçildi

0
2045

Havadan görüntüleme artık eskisi kadar pahalı olmaması tabii ki drone’ların yaygınlaşması ile mümkün hale geldi. Birçok kişi drone satın alarak yüksek çözünürlüklü ve kaliteli fotoğraflar ve videolar çekiyor. Tabii ki bu da fotoğrafçılıkta yepyeni bir alan doğurdu. Havadan fotoğrafçılık gittikçe yaygınlaşıyor. Haliyle bu alanda da yarışmalar ardı ardına düzenlenmeye başladı. Fotoğrafçılık siteleri ve fotoğraf yarışmalarında drone’la çekilen fotoğraflar oldukça rağbet görüyor ve yapılan yarışmalarda ödüller kazanıyor. Havadan fotoğrafçılık yapan kişilerin bir araya geldiği Skypixel de 2017’nin en iyi drone fotoğraflarını seçmek üzere bir yarışma düzenledi. DJI tarafından da desteklenen yarışma neticesinde geçtiğimiz senenin en iyi havadan çekilmiş drone fotoğrafları seçildi ve ödüller sahiplerini buldu.

En İyi Drone Fotoğrafları Seçildi

Dünyanın dört bir yanından 7 milyona yakın üyesi bulunan Skypixel, DJI’ın sponsorluğunda bir yarışma düzenledi. Yarışmaya 141 ülkeden 44 bine yakın fotoğraf gönderildi. Uzmanlardan oluşan jüri tarafından seçilen fotoğraflar neticesinde, Fransız fotoğrafçı Florian Ledoux “Kutup Ayısının Üstünden” adını verdiği fotoğrafla büyük ödülün sahibi oldu. Küresel ısınma ve iklim değişikliğine vurgu yapan fotoğrafın büyük ödülü aldığı yarışmada ayrıca Manzara, Portre ve Hikaye kategorilerinde de ödüller dağıtıldı.

Her kategoride bireysel ve profesyonel alanlarda yarışmaya dahil olanlara ödüller sunuldu. Birinci, ikinci ve üçüncülük ödülleri dağıtılan kategorilere ek olarak 10 adet popüler fotoğrafa ödül verilirken 9 adet fotoğrafa da mansiyon ödülleri verildi.

Birçok fotoğrafçının katıldığı bu yarışma, gelişen teknolojinin kişilere sunduğu fırsatları da bizlere anlatıyor. Dünyanın dört bir yanında yepyeni meslekler ve uğraşılarla insanlar para kazanabiliyor veya hobi amaçlı vakit geçirebiliyorlar. Drone teknolojilerinin yaygınlaşmasıyla sektörün büyüyeceği ve birçok alanda iş imkanları sunacağı da bir gerçek. Bakalım önümüzdeki günler daha ne gibi fırsatları bize sunacak.

Yarışmada ödül alan fotoğrafları incelemek için Skypixel’in websitesini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.